Tır, Otobüs, Kamyon, Minibüs, Karavan konteyner gibi araçlara su tesisatı uygulanır. Elektrikli ev tuvaleti takılır. Su tesisatı uygulamasında 1 yıl ücretsiz şekilde servis yapılmaktadır. Sadece ulaşım bedeli alınır.

Bodrum'da Karavan Su Tesisatı Tamiri ve Servisi

Karavan hayatında su ihtiyacı, üzerinde ekstra önlemler almamız gereken bir konu haline gelir. Ne yazık ki Karavanımız içerisinde, evlerimizde olduğu gibi dur durak bilmeden akabilen bir musluğa sahip olamayacağız.

Su deposu Karavanın üzerinde yer alan karavanlarda (soğuk su sistemlerinde) hidrofor kullanmayanlar da olabiliyor ancak hidroforsuz su kullanımı çok ciddi su kayıplarına sebep olur, su tasarrufu yapmamıza engel teşkil eder. Ayrıca su deposunun karavan üzerinde olması güvenlik açısından da uygun değildir. Karavan Su Sistemleri ‘nin olmazsa olmazlarından biri Hidroforlardır. Karavanda özellikle sıcak su sistemi kullanılacaksa Hidroforsuz sıcak su sistemi kurulabilmesi olanaksızdır. Soğuk su sistemindeki avantajı ise daha çok su tasarrufu ile alakalıdır.

Karavan Su Sistemleri ‘nde en az iki adet depo olmak zorunda. Bunlar Temiz su deposu ve kirli su deposu olarak ayrılmalıdır.

Su Tesisatı konusunda dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi sıcak su ve soğuk su tesisatının birlikte (yanyana) iletildiği durumlarda özellikle sıcak su taşıyan borunun iyi bir şekilde izole edilmesi gerekir. Bu izolasyonun amacı karavanımız içerisinde sıcak su tesisatının gittiği bölgelerde yoğuşmalar meydana gelip çürüme, kokuşma, bakteri üremesine mani olmaktır.

Karavanlarda Su Tesisatı Yapımı

Karavanlarda boru seçimine göre su tesisatları

Basınca dayanıklı gıdaya uygun hortumlar ile yapılan tesisatlar

Yerden ısıtma PEX AL borular ile yapılan tesisatlar

Karavan Su Deposu Seçimi

Karavanda su deposu seçimi çok önemli. Seyehat halinde üretim kaynaklı herhangi bir problem yaşamamak için depo üreticinizi iyi seçmelisiniz. Unutmayın su deponuz ne kadar kalın ve sağlam yapıda olursa sizin için o kadar iyi

Hidrofor ve Basınç Tankı

Hidrofor‘un ömrünü uzatmak için yanına bir de karavan için basınç tankı önermekteyiz. Nedir bu basınç tankı veya genleşme tankı? Basınç tankı, hidroforun bastığı suyu haznesinde depolayan ve ihtiyaç halinde size gönderen bir cihaz oluyor. Suyu her çağırdığımızda hidrofor hemen çalışmıyor, kapağını aç/kapa yapmıyor, gürültü çıkarmıyor. Önce basınç tankında beklettiği suyu gönderiyor, o su bittiğinde çalışmaya başlıyor.